Zabytki

Zaginiona Autostrada

To oczywiscie nie jest ta autostrada z filmu Davida Lyncha ale zapewniam ze ta jest również bardzo ciekawa. Nie ma jej co prawda dużo a można też napisać, że nie ma jej prawie wogóle 🙂

To co możemy oglądać na filmie to zaledwie dwie budowle, z czego jedna, większa to fragment wiaduktu, a druga niższa i krótsza to fragment drogi technicznej.

I na ten drugi właśnie udało mi się wejść. Oczywiscie z tego miejsca muszę napisać że lepiej nie wchodzic na takie stare budowle, to niebezpieczne, ale wiadomo, jak się jest już na miejscu, ciężko się oprzeć, choćby po to żeby zrobić parę ujęć i fotek.

Jak tam trafić? wystarczy spojrzeć na naszą mapkę, staramy się zawsze umieszczać ją i parę zdjęć. Jedziemy na Żyrardów i poźniej drogą nr 50 na pn. Dalej na wschód kierując się na Bolimów. Te wiadukty stoją sobie na takiej zarośniętej łące, przejeżdzmy przez centrum miasta i pozniej z 500 m i w prawo.

To był nasz pierwszy postój tego dnia w ramach wycieczki, pojechaliśmy jeszcze do Pałacu w Oporowie, Zamku w Łęczycy i Archikolegiaty w Tumie. Kolejne etapy tej wycieczki pojawią się wkrótce na blogu 🙂

Mapa

[salbumphotos=9,72,6,]