Polska, UNESCO

Białowieża

Pod koniec maja byliśmy na wycieczce w Białowieży. Tym razem nocowaliśmy “u Kołodzieja”, zwykły dom, gdzie pare pokoi jest przerobionych na wynajem. Sporo miejsca, także nie było problemu z zostawieniem auta, obok nas parkowali takim dużym samochodem kempingowym turyści z Francji.

W Białowieży sporo turystów, rowerów, z których korzystają głównie Niemcy, można ich spotkać w ten sposob się przemieszczajacych w każdej części Mazur chyba. Sporo działek wykupili już warszawiacy, co drugi samochód miał warszawską rejestrację. Jest bardzo ładny hotel Żóbrówka i także ładne Spa.

Do puszczy można wejść tylko z przewodnikiem, są do wyboru 3 i 6 h marsze. My wybraliśmy ten krótszy, dostaliśmy młodą przewodniczkę ale bardzo dobrze wyedukowaną także było ciekawie i przyjemnie, dziewczyna nie pozwoliła się filmować, także szanując jej wole nie ma jej za bardzo w kadrze.

W samej puszczy nie spotkaliśmy żadnych zwierząt, wybraliśmy najkrótszą wersję, może na tych dłuższych jest większa szansa zwierza zobaczyć. Jeśli chodzi o Żubry to w samej puszczy ich nie spotkaliśmy ale jest ich kilka w rezerwacie między Hajnówką a Białowieżą. Akurat trafiliśmy na porę karmienia i byłem bardzo blisko tych pięknych zwierząt.

Białowieski Park Narodowy utworzony został na terenie Puszczy Białowieskiej, rezerwatów biosfery oraz światowego dziedzictwa kulturalengo i przydonieczego UNESCO, jedyny tobiekt w Polsce figurujący na obydwu listach. W skład arku wchodzą : rezerwat ściśly i obszary ścisłej ochorny Głuszec i Wilczy Szlak, ośrodek chodowlany z częścią zamkniętą i pokazową. Park Pałacowy (Ośrodek edukacji Przyrodnieczej i Muzeum Przyrodnicze.

W parku jest muzeum i wieża widokowa ale szczerze mówiąc to średni z niej widok, lepiej sobie pozwiedzać wszystkie budynki.

Nocleg kosztował 30zl, obiado-kolacja 25zl i śniadanie 15zl od osoby, także jeszcze w miarę do przyjęcia.

Lista najciekawszych miejsc, które trzeba koniecznie odwiedzić w Polsce, dodaj miejsca, które dla Ciebie są najważniejsze.