Co to jest ChangeTip

Czy wkrótce przestaniemy płacić gotówką ? Czy przestaniemy korzystać z plastiku ? Jeszcze pewnie przez jakiś czas nie , ale na horyzoncie pojawia się nowa forma przesyłania pieniędzy i kupowania rzeczy i usług. Bez fizyczych monet i banknotów, bez kart z paskami magnetycznymi i chipami.

Już nawet Paypal, gdzie żeby przesłać komuś coś potrzebny jest tylko email adresata, ale i tak musimy się zalogować i wypełnić potrzebne dane, wydaje się przestarzały. Czy wiesz, że obecnie przesłać określaną kwotę można za pomocą jednego słowa ? Dowolnego słowa, które wcześniej zdefiniujemy na zasadzie np kawa = 5 zł .

Tak właśnie działa serwis ChangeTip, to nie jest bank ani inna instytucja finansowa, tylko wykorzystujący nowe technologie serwis do łatwego przesyłania pieniędzy, w nazwie ma słówko Tip czyli napiwek, znane wszystkim pracującym w usługach. Dzięki ChangeTip, możemy podziękować komuś za jego pracę lub pomoc, okazać wsparcie poprzez rzucenie czegoś do przysłowiowego kapelusza, lub zachęcić do dalszej pracy.

ChangeTip działa z wykorzystaniem technologii blockchain, czyli tej na której opiera się BTC czyli Bitcoin. Jeśli nie mamy stworzonego portfela i naszego indywidualnego numeru, to serwis pomaga nam przejść przez proces zakładania i tworzenia konta na portalu Coindesk.

Dzięki ChangeTip możemy wysłać określoną kwotę do użytkowników najbardziej popularnych sieci social media takich jak Facebook, Twitter, Youtube, Twitch i wielu innych, jak to się robi w zależności od danej sieci, wyjaśnione jest w poradniku dla początkujących, chodzi głównie o składnie wysyłanej wiadomości do danego użytkownika, bo to właśnie w zwykłej wiadomości dokonujemy przelewu czy bardziej transferu. W ten sam sposób oczywiście to my możemy otrzymać taki napiwek.

Ten Tip to są przesyłane BTC, w serwisie Coindesk mamy opcję zamiany na wybrany przez nas rodzaj waluty z jakiej obecnie korzystamy po aktualnym kursie. Coindesk bez podpinania karty bankowej może przyjmować BTC, możemy też doładować nasze konto walutą np EUR albo USD ale wtedy trzeba wysłać do nich kopie naszego dowodu lub innego dokumentu ze zdjęciem, w moim przypadku prawo jazdy nie przeszło przez ich system weryfikacyjny. Dzięki temu możemy kupować BTC a tym samym płacić nimi za różne usługi lub produkty w sklepach, które oferują BTC jako środek płatniczy.