Co zrobić ze starym iPodem ?

Mam iPoda kupionego w 2012 roku. To model, w którym nie można w łatwy sposób wymienić baterii, widziałem film ponad 40 min, da się to zrobić samemu ale to nie łatwa sprawa.
Jeśli koszt wymiany baterii jest równy połowie wartości urządzenia, chyba nie ma sensu wymieniać. Jak w każdym moblilnym modelu, baterii nie można zwyczajnie wyjąć, więc to nie tylko iPody mają takie problemy na koniec swojego życia, bo często koniec baterii to kupno nowego modelu.

Co zrobić jeśli nie udało nam się go sprzedać albo zwyczajnie nie chcemy tego robić z sentymentu lub innego powodu. Znalazłem kilka funkcji, dzięki darmowym aplikacjom teraz wykorzystuje go w trochę inny sposób, w sumie to te czynności wykonywałem też wcześniej tylko w mniejszym stopniu, ale teraz gdy ipod trzyma np 30m -2h bez ładowania, korzystanie z niego poza domem jest bardzo ograniczone.

Jeśli mamy Apple TV (ATV) to iPod służy bardzo dobrze jako pilot, tak też nazywa się aplikacja, z której korzystam, zamienia ekran w gładzik, sterujemy w cztery strony przesuwając po ekranie, pilot działa też z iTunes, jeśli mamy np 2 maki w domu, z obydwoma możemy sparować iPoda. Najbardziej to się przydaje jeśli trzymamy ATV w takim miejscu gdzie jest trudny dostęp, albo gdy jest schowany lub na drodze zwykłego pilota są jakieś przeszkody. Co ciekawe aplikacja pilot włącza uśpione atv.

Apple TV jest trochę ograniczone, pewnych aplikacji nie ma, ale w tym momencie wykorzystujemy iPoda do streamowania obrazu na ekran do którego jest podłączone ATV, lub do klonowania obrazu z iPoda. Miłośnicy transmisji esportu mogą tak oglądać mecze i turnieje wyświetlane na Twitchu.

iPod ma BT więc można wysyłać dźwięk do urządzeń kompatybilnych które mają głośniki, różne radia mają taką opcję, u mnie świetnie się to sprawdza z Philips AT10.

Najfajniejsza opcja to chyba sterowanie żarówkami Hue. Ale tu wielka zasługa samych żarówek, dopracowanej aplikacji, w której można ustawić kolory światła, harmonogram zapalania i gaszenia automatycznego o określonej godzinie, regulacja poziomu natężenia światła.

Do tego wykorzystuje ostatnio starego Ipoda, sterowanie serwisem Netflix na ATV, streaming muzyki do radia, oglądanie Twitcha na dużym ekranie, sterowanie żarówkami.

Do czego można jeszcze wykorzystać iPoda ? Czekam na propozycje .