Giżycko

[shashin type=”photo” id=”1095″ size=”large” columns=”max” order=”user” caption=”n” position=”center”]

W tym roku początek maja spędziliśmy na mazurach. Cudowna pogoda, bardzo długi weekend, nic tylko wybrać się w przyjemne miejsce, a przy okazji zwiedzić coś ciekawego.

Tak się akurat złożyło, że Giżycko obchodzi w tym roku swój jubileusz, 400-lecie miasta, ale o tym dowiedzieliśmy się dopiero na miejscu, to taki przyjemny przypadek, który bardzo często zdarza się podróżując po Polsce. Jedziesz w zupełnie innym celu a tu trzask-prask, fiku-miku i dostajesz bonus w postaci imprezy miejskiej 🙂

1 Maja było wedle rozpiski Wielkie Otwarcie Sezonu i Parada Jednostek Pływających. Kilka zdjęć zamieściliśmy w galerii, byliśmy świadkami oficjalnego otwarcia mostu ruchomego( część uroczystości, co rok jest otwierany), zaraz za nim droga prowadzi do fortu Boyen, jednego z celów naszej wycieczki, ale o tym w innym wpisie. Jednostki pływające to małe i mniejsze łódki, wiele poprzebieranych i uśmiechniętych żeglarzy i miłośniczek właśnie takiego spędzania wolnego czasu, na wodzie, mając wiatr i słońce na twarzy.

Z punku informacyjnego, pobraliśmy ulotki o historii miasta i o kalendarzu planowanych imprez w ramach jubileuszu, co ciekawego jeszcze przed nami ?

  25-27 Maja -Oficjalne Uroczystości Jubileuszowe
 • Konferencja z okazji 400 rocznicy nadaniea giżycku praw miejskich
 • Inscenizacja Historyczna ” Nadanie praw miejskich Giżycku 1612 “
 • Plenerowa wystawa zdjęć i finał konkursu fotograficznego ” Giżycko widzę “
 • Przegląd Orkiestr Wojsk Lądowych
 • Wspólne śpiewanie piosenki skomponowanej na 400- lecie miasta
 • Fotografia rodzinna giżycczan
 • 2 czerwca planowane są regaty a w wakacyjne miesiące a dokładnie w każdy czwartek lipca i sierpnia, powstanie kino plenerowe na plaży miejskiej.

  Więcej informacji można znaleść na tej stronie 🙂