Głośnik Tracer : Stream BT

Szukałem ostatnio małego i taniego głośnika, z opcja ładowania po usb, przenośny, bez baterii typu AA lub AAA i z wejściem na karty sd. Trafiłem na firmę Tracer i urządzenie, które po obniżkach kosztuje teraz tylko 25 zł.

Stream BT to głośnik Bluetooth wielkości pudełka z kremem, mieści się w dłoni ale jego waga jest trochę większa niż się spodziewałem, z drugiej strony dobrze bo nie przesunie się go przypadkiem ze stolika.

Ma wejście na karty micro SD czyli te najmniejsze, testowałem kartę o pojemności 32 GB, nie wiem czy czyta większe, Stream posiada BT, które w wersji 2.1 spokojnie działa np z testowanym iPodem. Głośnik o mocy 3W wydaje się słaby ale dźwięk jest głośny jak na tak małe urządzenie, jest chyba głośniejszy od iPoda. Jest też mikrofon, jeśli sparujemy głośnik z telefonem, możemy rozmawiać, tego jeszcze nie testowałem.

Dostajemy krótki kabel usb, który równocześnie pozwala nam podłączyć się do innego urządzenia jako AUX, jest też radio fm, ale jeśli wykrywanie stacji jest automatyczne, to nie ma edycji stacji, a często łapie szum i zapisuje jako stacja, więc radio jest trochę kłopotliwe, trzeba mieć dobry sygnał FM.

Stream BT ma kilka takich minusików np zawsze gra taki sam dźwięk po włączeniu, ustawia taki sam wysoki poziom głosu, ma dosyć mocną niebieską lampkę, która może przeszkadzać szczególnie w nocy, nie ma żadnego wyświetlacza, funkcję mp3, radio, aux, wybieramy za pomocą wycinka pokrętła, która się nie obraca tylko lekko przesuwa, ktoś kto ma duże palce może trochę nerwów na tym stracić, żeby to opanować.

Przy cenie 25 zł nie można wiele wymagać, Tracer ma BT, wystarczającą głośność, obsługę SD i jednak trochę słabą baterię, bo tylko od 120 do 180 min starcza na jednym ładowaniu, nie ma też wyjścia na słuchawki ale ogólnie urządzenie robi wszystko to co ma robić i do tego wygląda jak małe ECHO 🙂