Jaki los czeka płyty UHD ?

HD-DVD przegrało walkę z BR chyba w 2008 roku, 8 lat później wchodzi następca formatu HD tym razem bez konkurencji, bez fizycznego rywala ale czy streaming, Netflix i podobne serwisy od początku tej batalii nie wygrały pojedynku na starcie ?

Ostatnie dane sprzedaży od Sony, pokazują że czas płyt DVD i BR się kończy, w samą porę przychodzi UHD, tylko czy aby klient właśnie teraz potrzebuje jeszcze lepszej jakości i znowu będzie wymieniał tv, player, w skrócie płacił dużą kasą za nowości.

Jaki będzie koszt jednej płyty z filmem UHD ? To mniej więcej tyle ile 3 miesięczny abonament za Netflix, mamy 4K i HDR ? Mamy, nie ma tej super jakości transferu 3-4x lepszego na płytach UHD, ale jaki trzeba mieć duży tv, żeby w pełni to wykorzystać ?

Nowe telewizory mają aplikacje, więc nie potrzebujemy kupować oddzielnych playerów UHD, które do tanich nie będą należyć, nie licząc XBOX ONE S. To jakaś 1/3 ceny 4k HDR TV.

Dawniej było tak, że wychodził nowy format, w tym samym czasie nowe tv, które wykorzystywały to, teraz zanim nastąpi wysyp playerów UDH, telewizory już potrafią pokazać prawie wszystkie zalety UHD, patrz Netflix i Amazon, to po co nam drogie płyty UHD ?

Ile kupiłes filmów 3D ? Telewizory przez 4-6 sprzedawali 3D, kina cały czas pokazują te ciemne do bólu filmy i co się stało z 3D ? Klienci tego nie chcą, kropka.

Netflix miał około 7 mln nowych klientów w 2016, nowe seriale które otrzymują najwięcej nagród to Amazon i Netflix, czemu tak się dzieje ? Taka ilośc subskrypcji sprawia, że te firmy dysponują prawie nieograniczonym budżetem na nowe produkcje. Nie ma co prawda wielkich hitów kinowych, ale to kwestia czasu, wygodniej jest zwyczajnie mieć wszystko w chmurze, dostępne na zawołanie, na tv, tablecie czy telefonie.

SACD też miało świetną jakość dźwięku, nie przetrwało, HD-DVD mimo, że było kompatybilne wstecz z DVD i tańsze od BR, przegrało, UHD nie ma bezpośredniego rywala, bo to będą płyty BR tylko w 4K ale jak pokazuje historia nie zawsze wygrywa najlepsza jakość.