Polska

Fort Salis Soglio – Ciemny Korytarz


Fort jest położony w lesie i to raczej wilgotny teren. Także pierwsza sprawa to mieć jakieś lepsze obuwie. W korytarzach jest ciemno i bez dobrego swiatła nie wiadomo na co się wejdzie.

My byliśmy w sierpniu i było dość sucho ale podejrzewam ze w innych miesiącach może tam nawet stać trochę wody. Światło to druga rzecz po obuwiu, w ktorą należy się zaopatrzyć.

Są tabliczki informujące że wstęp wzbroniony dlatego trzeba liczyć tylko na siebie. Jak widać na filmie nie mieliśmy jakiś super halogenów ale zwykłą lampkę na czoło i te które można bylo włączyć w kamerze.

Tego dnia w zasadzie byliśmy tam sami, to miejsce jest mało oblegane przez turystów, choć to akurat najlepiej zachowany fragment Twierdzy Przemyśl.

Korytarzy nie jest za dużo, ale sądze że będąc samemu tam można sie poczuć lekko zagubionym, trzeba uważać na pozostałości po windach towarowych, co prawda są barierki ale nie są dość wysokie.

Korytarze Twierdzy Salis Soglio from digitalpoland on Vimeo.

Chodząc po tych korytarzach miałem przez chwilę wrażenie że odkryjemy, oczywiście przez przypadek, jakieś tajne przejście na stronę ukraińską. Jest tam takie miejsce które jest zasypane, jakby korytarz który idzie w dół, co jest za nim można sobie tylko wyobraźić.

Udało nam sie znaleść pare numerów, jedne duże na boku muru np 33, inne nad przejściem, numeru jednak nie da sie do końca odczytać. Czy to oryginalne numery czy nadane dużo poźniej, ciężko powiedzieć.

Trochę się na końcu wygłupialiśmy, ale jakbym był tam sam na pewno nie byłoby mi do śmiechu. Jakoś tak dziwnie cicho i spokojnie w tej twierdzy.