Srebrna Góra

Srebrna Góra znajduje się w wąskiej dolinie, między pasmem Gór Sowich i Bardzkich. Leży na wysokości około 500 m.n.p.p. u podnóża Przełęczy Srebrnej. To bardzo fajne miejsce i świetna baza wypadowa po okolicznych zamkach, twierdzach ruinach i szlakach.

Na zachodzie mamy Nowa Rudę a dalej przejście graniczne Tłumaczów z Czechami. Na wschodzie Ząbkowice Śląskie albo jak kto woli Frankenstain. W okolicy jest też ciekawy Kamieniec Ząbkowicki, Bardo, Bielawa, Paczków, i tak długo można wymieniać. 🙂

W Najbliższej okolicy jest Twierdza Srebrnogórska i kilka mniej znanych fortów, wiadukty kolejki wąskotorowej, dla których samych już warto tu przyjechać, nie są tak wielkie jak Stańczyki ale równie ciekawe.

Jest sporo miejsc noclegowych, są hotele i pensjonaty, my mieliśmy przyjemność nocować tuSokółka to pensjonat z restauracją, dobre warunki, dobre jedzenie, małe pizze ale smaczne, dobre pasty, piwo z beczki Opat, ale o piwie później. Centrum miasta, jest parking, w środku spora sala, na piętrach fajne stare meble i pianina. Z tyłu dużo miejsca dla dzieci, drewniane ławki, parasole.

Opat to takie lokalne piwo, rozlewane w Czechach a dokładnie w Broumovie, autem przez Tłumaczów jest dobra droga. Warto tam pojechać, jest to małe miasteczko, fajny rynek, kamienice, klasztor benedyktynów, zabytkowy drewniany kościół a pare kilometrów za miastem jest browar i tam jest dużo większy wybór piwa Opat.

[salbumphotos=99,72,8]