Kamienna Góra – Trasa Podziemna –

Kamienna Góra znajduje się na trasie krajowej numer 5 między Jaworem a Lubawką, to teren Dolnego Śląska i jak każdy miłośnik tego rejonu Polski wie, jest on bogaty w liczne podziemia i sztolnie, nie inaczej jest w tym przypadku.

W zasadzie przejeżdzaliśmy przez miasto, ale na szczęscie dla nas, zauważyliśmy tabliczkę informującą o trasie turystyczej, trzeba było to sprawdzić.

Bilety normalny i ulgowy kosztują odpowiednio 15 i 10 zl. Trasa podziemna liczy sobie koło 100 m ale w tym przypadku mamy do czynienia bardziej z braniem udziału w przedstawieniu, pewnego rodzaju historycznej lekcji interaktywnej, wszystko dzięki świetnie przygotowanej obsłudze, która przebrana i dobrze przygotowa odgrywa role, tak aby zwiedzający poczuli się tak jak przymusowi robotnicy, którzy dawniej tu pracowali i gineli w nieludzkich warunkach.

W Kamiennej Górze jest trasa podziemna ale w tym samym miejscu jest także muzeum, a cały projekt został nazwany ARADO. W muzeum mamy takie eksponaty jak elementy Enigmy, takie rzeczy tylko w Polsce 🙂 elementy rakiety V-2, pocisku V-1, hauby Luftwaffe, plany samolotu Blitz 234, karabiny lotnicze z II Wojny Światowej.

Podczas spaceru było dośc ciemno także tylko parę zdjęć eksponatów, pocisk i oczywiście enigma, nie sądziłem, że kiedyś zobaczę z bliska te wyjątkowe urządzenie szyfrujące.

Polecam odwiedzić to miejsce a wcześniej odwiedzić strone www projektu Arado.

Zapraszamy na majówkę do Jeleniej Góry i Kamiennej Góry, sporo atrakcji, będą czołgi, wozy opancerzone, pojazdy gąsięnicowe, motocykle a także potyczki, pokazy i pikniki 🙂 a jak było rok temu na imprezie można zobaczyć na stronie projektu Arado.