Temp Folder – luźne myśli

Kreuj otoczenie wokół siebie.

Mobilny świat staje się tym dominującym. Lato w Polsce to upały i powodzie. Energia elektryczna coraz droższa.

Czy będziemy zmieniać miejsce do życia i pracy ze względu na pogodę ?

Olga Tokarczyk nie widzi sensu w podróżach kosmicznych, chyba nie ma racji, planet w naszym układzie nie można zepsuć ani zniszczyć bo nie ma na nich życia, misje maja to zmienić tzn sprawić ze z czasem będzie tam człowiek mógł mieszkać i odkrywać dalej. Jakie przesłanie było w filmie Interstellar, życie na ziemi będzie zagrożone i w końcu jedynym wyjściem będzie szukanie nowej ziemi, zmiany klimatu, nowe wirusy, głupota ludzi, koniec surowców.

50 dolarów za marsedit to za wiele, muszę poczekać na jakaś promo tak z 10 dolarów to ma dla mnie sens, ten edytor jest super ale to tylko edytor.

kupiłem w końcu avatara w sklepie itunes ale niestety jest tylko z dubbingiem, nie było innej opcji , od dawna jest ten film dostępny i czekałem kilka lat aż dodadzą wersje oryginalna, jutro sprawdzę jakieś napisy ma ta wersja i jakie ewentualne dodatki.

tak naprawdę to chciałem napisać o tych anomaliach pogodowych w czerwcu i lipcu, głównie w Kanadzie, Usa, Niemczech i Turcji, powodzie, pożary, fale bardzo ciepłego powietrza, to się będzie powtarzać, a to że Polska w tym roku miała tylko burze i lekkie podtopienia to jest czysty przypadek, Niemcy ucierpiały najbardziej ale też np. Belgia.

Przegapiłem promocje w sklepie xkom na ipada pro 12.9, teraz w cenie 3799 zł nigdzie nie ma tego modelu, to był pro z a12z z 2020 i 128 gb memory. Niestety trzeba polować na takie smaczne kąski, teraz już tylko zostaną używki, jest tylko jeden moment kiedy sklepy pozbywają się towaru, który ma już ma swojego następce, pierwsza oferta jest najlepsza, później jest już tylko drożej.

Mac mini 2018 to ciekawy przypadek, nie sądziłem że jego następca dostanie tak szybko procek m1. Choć modele 2018 są cały czas w ofercie to jego zakup wydaje się na pierwszy rzut oka bez sensu ale, zawsze jest jakieś ale. Starszy model ma jeszcze procki intela a zatem można na nich zainstalować poprzednie wersje macos, można uruchomić bootcampa, podpiąć egpu i ma więcej portów tb, wiele osób sprzedaje je za dobrą cenę tj. około 1000-1500 zł mniej niż w sklepie, przypomnę że to są modele 2-3 letnie !!!

W którym miesiącu po wypuszczeniu nowego iPhona należy kupić jego poprzednią wersję ? Czy po roku jest najlepsze ratio cena/bateria, bo chyba poziom baterii to najważniejszy czynnik, który bierzemy pod uwagę !!!

Inną kwestią jest to że roczne modele, które nie były sprzedane tylko leżą w magazynie, też mają już gorszą baterię bo nie była ona ładowana i tym samym jej ogólny stan będzie inny czytaj gorszy od tego od razu rozpakowanego.