Zamek w Mosznie

Moszna to wieś oddalona od Opola ok. 30 km, położona na drodze z Krapkowic do Prudnika. Mieści się w niej jedna z najbardziej niezwykłych i pełnych fantazji architektoniczych rezydencja, zbudowana wg projektu jednego z najwybitniejszych architektów tamtego okresu, Franza Heinricha Schwechtena.

Trudno uwierzyć, że Zamek w Mosznie posiada 99 wież, można go podzielić na skrzydło neogotyckie i skrzydło neorenesansowe, to pierwsze jest dużo bardziej efektowne pod względem wizualnym, mamy duży park idealny na zdjęcia do albumu ślubnego i spacerów, fontanny i lwy.

Na terenie zamku znajduje się Centrum Terapii Nerwic, jest tu też prowadzony Hotel, możemy spać na terenie zamku, wtedy doba kosztuje od 200 zł ze śniadaniem lub poza zamkiem od 70 zł bez śniadania. Jest jednak warunek dotyczący obu opcji, osoba chcąca wynająć pokój musi mieć ukończone 16 lat.

moszna

Jeśli chcemy zatrzymać się na dłużej, zamek ma dla nas ofertę pobytu wypoczynkowego, dla wszystkich którzy ukończyli 18 lat. Od 110 zł od osoby mamy całodniowe wyżywienie, trening autogenny, muzykoterapie, zajęcia ruchowe, zabiegi fizyko/hydroteraupetyczne. Drugi warunek po wieku to minimum 4 dniowy pobyt.

Najbardziej mi się podobał taras widokowy i jego dekoracje, w częsci środkowej, tam gdzie są schody wychodzące na park i fontanny. Jeśli mamy czas to dobrze by było zwiedzić pokoje i komnaty zamkowe, w tym bogato zdobioną bibliotekę, salę jadalną, oranżerie. Jest też sala koncertowa i kaplica.

Moszna staje się ważnym centrum na kulturalnej mapie Opolszczyzny. Na przełomie maja i czerwca organizowane jest tu Muzyczne Święto Kwitnących Azalii, a poza tym odbywają się plenery i wystawy artystyczne.

Posiadłość należała do bogatej rodziny Thiele-Wincklerów, której rodzinny cmentarz znajduje się w głebi parku na niewielkim wzniesieniu.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Zamku :

WWW.MOSZNA-ZAMEK.PL

icon-car.pngKML-LogoFullscreen-LogoGeoJSON-LogoGeoRSS-Logo
Zamek Moszna

loading map - please wait...

Zamek Moszna 50.440766, 17.767832

Z Moszny możemy się udać do Prudnika, Głogówka, Nysy, Głuchołaz

[salbumphotos=101,72,6]

[media-downloader media_id=”3754″ texts=”Pobierz Kartkę “]