Gala Boksu w Krakowie

Add to Flipboard Magazine.
timthumb.php

8 XI 2014

Chwila Prawdy – Wielka Gala Boksu

Na bokserskich deskach Kraków Areny sympatycy starcia na pięści doczekają się najbardziej wyczekiwanego powrotu na ring – po raz pierwszy od ponad dwóch lat między liny wejdzie Dawid Kostecki. Po długim czasie spędzonym w zakładzie karnym ten kontrowersyjny pięściarz z Rzeszowa szybko wrócił do treningów i już imponuje formą. W Krakowie Kostecki, podczas ośmiu rund zmierzy się z pochodzącym z Nowego Sącza Andrzejem Sołdrą.

Stolica Małopolski będzie tego samego wieczoru świadkiem kolejnego wielkiego bokserskiego wydarzenia. Pierwszą w karierze zawodową walkę na polskiej ziemi stoczy były mistrz Europy wagi średniej Grzegorz Proksa. Kibice na to wydarzenie czekali od 2005 roku, kiedy to „Nice Super G” podpisał profesjonalny kontrakt. W pojedynku na szczycie polskiej wagi średniej pięściarz z Węgierskiej Górki zmierzy się z niepokonanym Maciejem Sulęckim.

Podczas największej gali bokserskiej tego roku wystąpi również uznawany za jednego z najzdolniejszych polskich pięściarzy młodego pokolenia Michał Syrowatka, który postara się sprawić niespodziankę w starciu z szybko wchodzącym na szczyt rankingów wagi lekkiej Michałem Chudeckim. W Krakowie nie zabraknie także akcentów kobiecych – kibice mogą liczyć na emocje związane z występem znanej z nokautującego ciosu Ewy Piątkowskiej.

Kraków Arena

Wielkie Widowisko Bokserskie w Krakowie

[follow_me]