Polestar 2

To nie nazwa gwiazdy na niebie ani statku wycieczkowego tylko firmy, która obecnie buduje auta elektryczne, firma rzuca rękawicę Tesli i idzie jej śladem.

Polestar został kupiony przez Volvo w 2017 roku, wcześniej robili dla Volvo specjalnie przygotowane silniki, podkręcona moc, lepsza osiągi, duuużo wyższa cena. Volvo w 2012-2013 roku oferowało wersję modeli s60/v60 Polestar tzn o mocy około 350KM, niebieski kolor i znaczek z boku auta, to były nawet 6 cylindrowe maszyny, od 2016 nawet sportowa opcja Polestar została przycięta do 4 cylindrów, mimo tego downsizingu mamy 367KM.

Sprzedaż nie była wysoka i po przejęciu marki przez Volvo zdecydowano pójść drogą Tesli, robimy auta tylko elektryczne, ale zachowujemy sportowy charakter i wysokie osiągi.

W planach są trzy modele Polestar 1, już w sprzedaży, 2 pokazany 27 lutego 2019 i 3 to będzie auto klasy SUV jeszcze nie pokazane światu.

Polestar na Wikipedii

Polestar 2 wygląda obłędnie, to wg mnie najładniejsze obecnie auto elektryczne, z którym jest zasadniczo jeden problem, nie będzie oferowany w Polsce, nawet w usłudze Care by Volvo, gdzie auto otrzymujemy w ramach abonamentu, płacimy przez 2 lata co miesiąc i póżniej możemy wziąć nowe. W sumie nie dziwię się bo system ładowanie w naszym kraju dopiero powstaje i ładowarki można policzyć na palcach obu dłoni w okolicy Warszawy.

Polestar 2 będzie kosztował 39 000 – 59 900 euro więc sporo ale nie drożej od Tesli. Dostajemy auto o mocy 200KM – 400 KM, z wszystkimi systemami bezpieczeństwa Volvo, panelem dotykowym z systemem Android (Sorry Apple), który wygląda o wiele lepiej od obecnie montowanych w tradycyjnych autach. Zerkając na stronę Volvo po szwedzku i przeliczając korony na euro doszedłem do wniosku, że Polestar 2 cenowo jest na poziomie s90.

Polestar 2 będzie oferowany w tych krajach : Chiny, Canada, California, Szwecja, Norwegia, Wielka Brytania, Holandia, Niemcy, Belgia. Trochę dziwi, że nie ma Francji, Włoch i Hiszpanii i Austrii. Ale może chodzi o sieć ładowarek albo podatki lub dopłaty !!!

Oficjalna strona Polestar, gdzie możemy już konfigurować auto i zamawiać (jeśli mieszkasz w tych krajach co się liczą )