Tanie filmy w 4K

Tanie filmy jakie możemy znaleźć w sklepie cyfrowym Apple czyli iTunes Store.

Filmy w 4k najlepiej oglądać przez Apple TV 4K, czyli tą ostatnią wersję. Można też chyba teraz oglądać na macu pod nowym systemem, oczywiście na macach z ekranami 4K i wyżej.

W sklepie iTunes mamy dwie opcje, albo wypożyczamy na 48h albo kupujemy i wtedy możemy zgrać wersję Full HD (720p lub 1080p ) albo oglądamy wersję 4K z chmury.

Nowe filmy, które wchodzą do sklepu mają ceną około 50 zł, z czasem cena spada do około 35 zł i dalej około 15 zł i 7,99 zł to najniższa cena jaką zaobserwowałem w sklepie, mowa o kupnie filmu, bo wypożyczamy za 14,99 zł a czasem nawet taniej 5zł.

Co jakiś czas dodawane jest wersja 4K filmu, nie każdy film jest od początku w 4K, czasem to kwestia danego dystrybutora i umowy między nim a Apple. Wszystkie filmy Marvel nie mają opcji 4K. Niektóre filmy nawet po długim czasie nie schodzą z ceny, to też wina polityki np Warnera.

Są jednak filmy, które nawet w wersji w 4K możemy kupić w cenie 7,99 zł, z tego co ostatnio zauważyłem, takie filmy pojawiają się co tydzień, to najczęściej filmy dobrze rozpoznawalne ale już minęło od ich premiery 4-5 lat albo więcej.

W tym tyg w niskiej cenie możemy kupić np Bourne Legacy, to wersja 4K i dodatkowo Dolby Vision albo Warcraft w 1080p

Telewizory sprzedawane w tym roku przez Lg i Samsunga będą miały Airplay 2, dzięki temu prawdopodobnie będzie można oglądać zakupione lub wypożyczone filmy HD i 4K bezpośrednio na tv bez konieczności posiadania Apple TV 4K.