VOX – odtwarza pliki FLAC i nie tylko

Pliki muzyczne mp3 odpali prawie każdy program dziś, tylko jak dobrze wiadomo sporo pasma jest wycięta a reszta dość mocno skompresowana. Jest plik o małej wadze ale z tą jakością mocno średnio jest żeby nie napisać słabo. Jednym zdaniem to już nie wystarcza.

Szukając playera do plików FLAC trafiłem na aplikację VOX. Nie wiem, której wersji systemu wymaga ale u mnie na OS X EL Capitan chodzi świetnie. VOX ma typowy wygląd, nic szczególnie odkrywczego, playlista, informacje o tracku, czas, przód, tył, pauza itd.

To co mnie urzekło to dobra integracja z innymi aplikacjami lub serwisami muzycznymi. Mamy więc synca z LOOP i iTunes w jednej zakładce, wygodny i szybki dostęp do naszych albumów ale też list utworów i kolekcji. Miejscami wydaje mi się, że gui jest tu szybszy, wygodniejszy i bardziej intuicyjny od tego w iTunes.

Jest też sync z serwisem SoundCloud, mamy dostęp do swojego streamu, czyli wszystkich nowych tracków na naszym wallu a także listę lików.

VOX ma wbudowaną wyszukiwarkę, szuka nie tylko w naszych plikach na dysku ale też w aplikacjach podpiętych. Są też stacje radiowe ale ich ilość jest ograniczona do circa 10, można odblokować nawet 3000 ale akurat to mnie nie interesowało.